Pixondus ägare: Fredrik, Mattias och Anders

Pixondus grundare – Fredrik, Mattias och Anders.

Om Pixondu AB

Du känner oss nog som Moderskeppet

De flesta känner oss som Moderskeppet, eftersom det är vårt ansikte utåt. Vi skapar onlinekurser inom foto, bildbehandling, design, video och webb.

En del av det vi gör är faktiskt gratis för alla. Många börjar hos oss med onlinekursen Grunderna i foto för att pröva vår pedagogik.

Pixondu finns i Jönköping och består av tolv personer. Flera av oss är lärare och till vår hjälp finns 70 skickliga frilanslärare.

Vi har 15 års erfarenhet av att skapa onlinekurser. Vill du har onlinekurser i ditt företag? Vi hjälper dig med det också!

Kontakta oss

Telefon: 036-19 00 90, vardagar 13-15.
E-post: kontakt@moderskeppet.se


Mattias Karlsson SjöbergMattias Karlsson, VD och lärare
0707-74 11 82
mattias@moderskeppet.se | Mattias sida

Josefina SahlinJosefina Sahlin, operativ chef och lärare
0702-04 90 01
josefina@moderskeppet.se | Josefinas sida

Fredrik MelénFredrik Melén, utvecklingsansvarig
0707-74 11 81
fredrik@moderskeppet.se | Fredriks sida

Anders JensenAnders Jensen, lärare
0768-65 56 65
anders@moderskeppet.se | Anders sida

Johanna RosanderJohanna Rosander, medlemsansvarig
0702-81 25 26
johanna@moderskeppet.se | Johannas sida

Camilla GrönbladhCamilla Grönbladh, kommunikatör och lärare
0702-43 13 07
camilla@moderskeppet.se | Camillas sida

Filip PilthammarFilip Pilthammar, videoproducent
0733-39 57 72
filip@moderskeppet.se | Filips sida

Gustaf SöderströmGustaf Söderström, videoproducent
0730-56 56 97
gustaf@moderskeppet.se | Gustafs sida

Sanna LundSanna Lund, lärare
0733-xx
sanna@moderskeppet.se | Sannas sida

Gabriella KjeilenGabriella Kjeilen, marknadsförare
0702-96 01 55
gabriella@moderskeppet.se | Gabriellas sida

Webbplats

Moderskeppet – Vi hjälper dig att förverkliga dina idéer och kreativa projekt genom våra onlinekurser och guider.

Vårt medlemskap har 15000 medlemmar som lär sig till en fast månadskostnad.

Coaching i onlinekurser

Vi är Sveriges mest erfarna onlinekursproducenter. Vår process är väl utvecklad och testad.

Vi coachar och hjälper företag och utbildningsavdelningar som vill digitalisera utbildning, kurser och kompetensutveckling.

Pixondu AB | Moderskeppet
Järnvägsgatan 3
553 15 Jönköping

Organisationsnummer: 5567245708