En sida på Moderskeppet

Om Pixondu AB

Du känner oss nog som Moderskeppet

De flesta känner oss som Moderskeppet, eftersom det är vårt ansikte utåt. Vi skapar onlinekurser inom foto, bildbehandling, design, video och sociala medier.

En del av det vi gör är faktiskt gratis för alla. Många börjar hos oss med onlinekursen Grunderna i foto för att pröva vår pedagogik.

Pixondu finns i Jönköping och består av 20 personer. Flera av oss är lärare och till vår hjälp finns 70 skickliga frilanslärare.

Vi har 15 års erfarenhet av att skapa onlinekurser. Vi finns för dig som vill, och är sugen på att lära dig hur.

Pixondu finns i Jönköping, med satelliter i Göteborg och Linköping.

Kontakta oss

Telefon: 036-19 00 90, vardagar 13-15.
E-post: kontakt@moderskeppet.se


Mattias Karlsson SjöbergMattias Karlsson, VD
0707-74 11 82
mattias@moderskeppet.se | Mattias sida

Josefina SahlinJosefina Sahlin, Vice VD och Operativ chef
0702-04 90 01
josefina@moderskeppet.se | Josefinas sida

Fredrik MelénFredrik Melén, Systemutveckling
0707-74 11 81
fredrik@moderskeppet.se | Fredriks sida

Camilla GrönbladhCamilla Grönbladh, Marknad
0702 - 43 13 07
camilla@moderskeppet.se | Camillas sida

Anders JensenAnders Jensen, Innehåll + på plats i Linköping
0768-65 56 65
anders@moderskeppet.se | Anders sida

Anna HolmbergAnna Holmberg, Innehåll + på plats i Göteborg
0738 - 03 21 04
anna@moderskeppet.se | Annas sida

Webbplats

Moderskeppet – Vi hjälper dig att förverkliga dina idéer och kreativa projekt genom våra onlinekurser och guider.

Vårt medlemskap har 15000 medlemmar som lär sig till en fast månadskostnad.

Coaching i onlinekurser

Vi är Sveriges mest erfarna onlinekursproducenter. Vår process är väl utvecklad och testad.

Vi coachar och hjälper företag och utbildningsavdelningar som vill digitalisera utbildning, kurser och kompetensutveckling.

Pixondu AB | Moderskeppet
Järnvägsgatan 3
553 15 Jönköping

Organisationsnummer: 5567245708